Късен гол вдъхнови Бордо в мач с ужасяващ момент (видео)

Отборът на Бордо сложи край на серията си от шест мача без успех в Лига 1, записвайки драматична победа с 3:2 при домакинството си на Сент Етиен в двубой от 16-ия кръг от френското първенство. Мачът обаче ще се запомни и с припадъка на Невен Суботич от състава на гостите при първия гол на Бордо.

Двубоят започна много добре за Сент Етиен, който поведе в 16-ата минута с гол на Лоис Диони след хубав пас на Реми Кабела. Шест по-късно обаче гостите понесоха двоен удар. След много лошо излизане и боксиране на вратаря им Стефан Руфие топката попадна в Джими Бриан, който я прати в мрежата за 1:1. При скока си обаче Руфие удари с коляно главата на съотборника си Суботич, който остана да лежи на терена. Защитникът все пак се съвзе, но беше изнесен на носилка и откаран в болница с окървавена глава.

В 56-ата минута положението на Сент Етиен се влоши още повече, след като Уилям Салиба игра с ръка в наказателното си поле, което принуди съдията да свири дузпа, а Франсоа Камано я превърна в гол. В 67-ата обаче голмайсторът на “зелените” Уахби Хазри възстанови равенството след добавка на удар на Кабела. В последната минута от редовното време жирондинците стигнаха до победата с попадение на Пабло с глава след изпълнение на корнер.

С успеха днес Бордо се изстреля на 10-о място в класирането с 21 точки, а Сент Етиен се намира на 6-ото с 26 пункта.