Жирона обърна Алавес и продължава напред

Отборът на Жирона се класира за 1/8-финалите за Купата на краля след успех с 2:1 над Алавес в мач реванш, игран на “Монтиливи”. Първата среща в Сан Себастиан беше завършила 2:2.

Тази вечер каталунците се оказаха догонващи в резултата. В 60-ата минута Алкала си отбеляза автогол. Борха Бастон прехвърли Горка Ираисос, а притичалият Алкала я чукна с глава в мрежата в опит да изчисти. Домакините отвърнаха с два гола в последния четвърт час. Алекс Гранел завъртя топката от фал, тя се отклони от Джонатан Кайери и излъга вратаря - 1:1. В 78-ата Порту не остави шансове на Антонио Сивера. До края “червено-белите” издържаха на натиска.
Така Жирона успя да стигне до 1/8-финал за първи път в историята си.
Жирона - Алавес 2:1 (4:3 общ резултат)
0:1 Алкала (60 - автогол)
1:1 Кайери (74)
2:1 Порту (78)