Срещата между Раниери и Лестър завърши без победител (видео)

Клаудио Раниери се изправи за пръв път срещу Лестър, откакто през 2016 година изведе "лисиците" до титлата в Премиър лийг. Воденият от италианеца Фулъм направи 1:1 срещу бившия му тим и може да съжалява за изпуснатата победа. Абубакар Камара откри резултата за лондочани в 45-ата минута, но през второто полувреме Джеймс Мадисън изравни.

С едва два успеха от 14 мача Фулъм нямаше друг избор, освен да преследва задължителни три точки, които да го измъкнат от последното място в класирането. "Котиджърс" се надяваха да постигнат поредни победи в Премиър лийг за пръв път от 2013 година. Статистиката даваше надежди на домакините, защото те не бяха допуснали нито един гол в предишните 4 мача срещу "лисиците" в елита.
Лестър пристигна на "Крейвън Котдиж" в добра форма и с амбицията да продължи изкачването си в таблицата, при това срещу единствения тим в Премиър лийг без "суха мрежа". Отборът на Клод Пюел преследваше първа победа над Фулъм от април 1983 година.

Още в 3-ата минута Келечи Ихеаначо имаше шанс да открие за Лестър след пас на Джеймс Мадисън, но Серхио Рико спаси. Фулъм отговори с опасен удар на Александър Митрович, но се оказа, че сръбският национал е бил в засада.
Домакините постепенно взеха инициативата и в 19-ата минута пред тях се откри отлична възможност да поведат. Денис Одой свали с глава към Калъм Чембърс, който стреля силно, но Каспер Шмайхел внимаваше. Футболистите на Лестър бяха опасни при статични положения и след поредното ценриране от корнер малко не стигна на Уес Морган да насочи топката във вратата.

В края наполувремето на два пъти Райън Сесеньон беше в центъра на събитията. Първо негов удар мина близо до гредата, а след това младокът организира хубава атака, завършила с неточен изстрел на Максим Льо Маршан. Упоритостта на Фулъм беше възнаградена в 45-ата минута с първия гол в Премиър лийг на Абубакар Камара.
Веднага след почивката Сесеньон надбяга двама защитници на Лестър, но ударът му не се получи. "Лисиците" бяха объркани в тези минути и трябва да са доволни, че не допуснаха втори гол. Клод Пюел бързо реагира и Демарай Грей на мястото на неубедителния Фусени Диабате.

В 67-ата минута Сесеньон подаде на Том Кеърни и той отправи хубав удар, но на сантиметри в аут. Противно на логиката, Лестър изравни. Това стана в 74-ата минута след добър пас на резервата Шинджи Оказаки и попадение на Мадисън - негово пето през сезона.
В оставащото време Фулъм сякаш предпочете да не рискува. Равенството не беше по вкуса на нито един от двата отбора, но те не направиха достатъчно, за да стигнат до нещо повече в заключителните минути. Късметът също обърна гръб на домакините след удар над вратата на Одой в самия край на мача.

В класирането Лестър е на 9-о място с 22 точки, а Фулъм остава последен с 9 точки, колкото имат още Бърнли и Саутхамптън след днешните си загуби.