Ростов навакса пасив от два гола в Южното дерби (видео)

Краснодар не можа да победи Ростов в първия мач помежду им от четвъртфиналите за Купата на Русия. "Биковете" бяха в ролята на фаворит и поведоха с 2:0, но гостите не се предадоха и стигнаха до 2:2. При същия резултат завърши и предишното издание на Южното дерби, но в Премиер лигата.

Младокът Иван Игнатиев вкара за 1:0 в 17-ата минута след пас на Виктор Клаесон, който беше избран за чужденец номер 1 в Русия за 2018 година. В 31-ата Кристиан Куева удвои аванса на домакините с перфектено изпълнен пряк свободен удар.До почивката гостите върнаха едно попадение чрез Дмитрий Скопинцев. Младежкият национал първо стреля в гредата, но при добавката беше точен. Равенството дойде в 89-ата минута благодарение на Александър Гацкан. Ветеранът засече с глава центриране на Артур Юсупов и фиксира крайното 2:2.

Реваншът е на 23 февруари в Ростов на Дон. Победителят от тази двойка ще срещне на полуфиналите един измежду Локомотив (Москва) и Рубин.