Уулвс изненада Челси и се върна на пътя на победите (видео)

Уулвърхамптън стигна до обрат срещу Челси в рамките на четири минути през второто полувреме и записа първа победа от два месеца насам. “Вълците” спечелиха с 2:1 на “Молиню”, въпреки че отстъпваха на съперника в първия един час. Лофтъс-Чийк откри резултата в 18-ата минута и лондончани контролираха събитията на терена, като в началото на втората част пропуснаха да удвоят аванса си. Хименес и Жота се разписаха за домакините и промениха тотално ситуацията на терена. След головете Уулвс заигра със самочувствие и стигна до ценна победа.

Отборът на Еспирито Санто се намира на 12-то място и засега е спокоен в средата на таблицата, но в последните си 6 мача бе спечелил едва една точка. 18-годишният халф Морган Гибс-Уайт започна като титуляр за първи път във Висшата лига и изигра отличен мач, като асистира за първия гол на тима си. Челси пък е на четвърто място, като има равен брой точки с петия Арсенал, но вече изостава с 10 точки на лидера Манчестър Сити.

Челси започна агресивно гостуването на Уулвърхамптън. Още в първите минути Еден Азар успя да отправи два удара, но единият бе неточен, а другият прекалено лек и отиде в ръцете на Руи Патрисио. Постепенно “сините” намалиха темпото, но контролираха събитията на терена, като търсеха пролука в защитата на съперника. Те я намериха в 18-ата минута, когато удар на Лофтъс-Чийк бе отклонен с глава от Конър Коуди и топката се озова в мрежата. Попадението обаче бе записано на името на английския национал.

След попадението отборът на Маурицио Сари продължи да създава положения, макар и не толкова чисти. Удар на Вилиан от фаул бе спасен от Патрисио. Фабрегас пък направи прекрасно двойно с Азар и излезе на добра позиция, но бе блокиран, като получи тежък удар и му трябваше известно време да се възстанови. По-късно пък Коуди блокира удар на Азар, който няма гол в последните си 10 мача за Челси и Белгия.

Уулвс опитваше да организира контраатаки, но много рядко стигаше в близост до вратата на Кепа. Удар на Хименес мина над вратата. Младият Гибс-Уайт бе близо да отправи удар от отлична позиция, но в последния момент Фабрегас се намеси. Вилиан пък пропусна да удвои аванса на гостите в 39-ата минута. Той бе изведен с дълго подаване зад защитата, но в последния момент Райън Бенет успя да го настигне и да му отнеме топката.

Второто полувреме започна при вихрено темпо. Секунди след почивката лондончани организираха страхотна контраатака. Азар намери Лофтъс-Чийк, който пусна топката към Мората в наказателното поле. Вили Боли се намеси в последния момент, но останаха сериозни съмнения за дузпа, тъй като събори Мората, а не игра с топката. Малко по-късно за испанеца нямаше извинения, тъй като прати топката над вратата от отлична позиция.

В рамките на четири минути като от нищото Уулвс стигна до пълен обрат. С първия си удар в очертанията на вратата домакините изравниха. Гибс-Уайт изведе Хименес, а той с нисък удар прати топката покрай Кепа. В 63-ата минута “вълците” вече водеха. Моутиньо открадна топката от Вилиан, като играчите на Челси имаха претенции, че това е станало с нарушение. Португалецът подаде на Дохърти, а той с ниско подаване насочи топката към далечната греда, от където Диого Жота отбеляза първия си гол във Висшата лига.

Сари опита да промени нещо, като пусна в игра Жиру и Педро на мястото на Мората и Вилиан, но домакините вече играеха с много по-голяма увереност, а контраатаките им носеха сериозна опасност. Челси не успяваше да създаде много положения, но в 78-ата минута Азар можеше да изравни. Белгиецът се освободи и отправи красив удар, който мина малко над вратата.

УУЛВС - ЧЕЛСИ 2:1
0:1 - Лофтъс-Чийк (18)
1:1 - Хименес (59)
2:1 - Жота (63)