Ман Юнайтед и Арсенал не се победиха в парад на грешките на “Олд Трафорд” (видео)

Манчестър Юнайтед и Арсенал не успяха да излъчат победител в дербито помежду си от 15-ия кръг на Премиър лийг на “Олд Трафорд”. Двата тима направиха интересен сблъсък, завършил 2:2, като срещата бе изпълнена с грешки от страна и на двата отбора. Гостите първи поведоха в 26-ата минута с попадение на Шкодран Мустафи след груба грешка на Давид Де Хеа, но домакините изравниха с гол на Антони Марсиал в 30-ата минута, като тук пък сгрешиха съдиите, които не видяха засада на Диого Далот. В 68-ата минута лондончани отново излязоха напред с попадение на Александре Лаказет, който се възползва от грешка на Маркос Рохо, а в 69-ата минута лошо действие на Сеад Коласинак позволи на Джеси Лингард отново да възстанови равенството. Така двата тима поделиха по точка, като това е трето поредно реми за Юнайтед в първенството. Арсенал пък записа 13-и пореден двубой без поражение.

Жозе Моуриньо заложи в този мач на Маркъс Рашфорд на върха на атаката, а Антони Марсиал и Джеси Лингард му правеха компания в предни позиции. Неманя Матич и Андер Ерера пък движеха играта в средата на терена.

Унай Емери пък противопоставя Алекс Иуоби, Пиер-Емерик Обамеянг и Аарън Рамзи в атака, а в средата на терена бяха Лукас Торейра и Матео Гендузи.

"Червените дяволи" започнаха мача по-активно и в 5-ата минута Маркъс Рашфорд отправи първия точен удар в мача, но Бернд Лено бе заел добра позиция и спаси.

В 12-ата минута и Антони Марсиал опита шут от границата на пеналта, но той по никакъв начин не затрудни вратаря на съперника.

Постепенно обаче Арсенал изравни играта и в 26-ата минута успя и да открие резултата с първата си по-сериозна опасност. При едно центриране от корнер Шкодран Мустафи стреля с глава, Давид Де Хеа се намеси крайно неубедително и топката премина зад голлинията, въпреки усилията на защитник да изчисти.

В 30-ата минута Манчестър Юнайтед успя да изравни резултата. Маркос Рохо стреля силно от фаул, Лено спаси, но там притича Диого Далот, който центрира по земя към Марсиал, а той отблизо засече топката във вратата. В ситуацията обаче имаше засада на португалския бранител, която не бе забелязана от съдиите.

Арсенал се наложи да направи две принудителни смени. В 36-ата минута на мястото на Роб Холдинг се появи Щефан Лихтщайнер. На полувремето пък и Аарън Рамзи напусна, за да влезе Хенрих Мхитарян.

В 59-ата минута Маркос Рохо стреля по посока на вратата на Арсенал, но ударът му бе отразен от Лено. При последвалия корнер се стигна до разбъркване и топката срещна ръката на защитник на лондончани, но съдията прецени, че няма основания за дузпа.

В 68-ата минута Рохо допусна груба грешка при изнасянено на топката, тя му бе отнета Мхитарян, той комбинира с Лаказет, който успя да отбележи, въпреки че бе посечен отново от Рохо в пеналта.

Само минута по-късно обаче Арсенал върна жеста. Коласинак сбърка в собственото си наказателно поле, забавяйки се да изчисти топката, като така позволи на Лингард да го изпревари и отблизо да възстанови равенството.

В следващите минути Арсенал натисна и създаде някои много сериозни положения, като Де Хеа трябваше да се намесва решително след опасни изстрели на Обамеянг в 72-ата и 75-ата минута, а междувременно и Хенрих Мхитарян пропусна страхотна възможност, засичайки топката отблизо, но покрай вратата.

В 90-ата минута Арсенал можеше да стигне и до успеха, но гол на Мхитарян бе правилно отменен заради засада.

В крайна сметка срещата приключи без победител, като Манчестър Юнайтед заема 8-ата позиция в класирането с 23 точки. Арсенал пък се намира на 5-ото място с 31 точки в актива си.