Локомотив (Москва) взе минимален аванс срещу Рубин (видео)

Локомотив (Москва) се наложи с 1:0 над Рубин в първи 1/4-финал от турнира за Купата на Русия. Ведран Чорлука вкара единствения гол за тима на Юрий Сьомин, който взе ценен аванс преди реванша през март.

Двата отбора се бяха срещали за последно в турнира през сезон 2014/15, когато Локомотив спечели в Москва с дузпи. В следващите си 4 гостувания в столицата Рубин отбеляза само един гол.Домакините започнаха по-силно и в 10-ата минута Бенедикт Хьоведес стреля с глава покрай гредата. Малко по-късно Рифат Жемалетдинов се контузи и вместо него в игра се появи Борис Ротенберг. Принудителна смяна имаше и в състава на гостите - Дмитрий Полоз на мястото на Вячеслав Подберьозкин.

Локо изпусна още едно добро положение в 20-ата минута, когато след лошо изчистване на Егор Бабурин топката рикошира в Едер и излезе в аут. Рубин също имаше своите шансове да поведе, но Хорен Байрамян шутира встрани от целта, а в 36-ата минута Сардар Азмун не успя да преодолее Гилерме. Локомотив стигна до така важния първи гол десетина минути след почивката. Ударът на Едер не се получи, но след рикошет топката попадна на крака на Чорлука и хърватинът я заби във вратата. Сега вече "железничарите" се прибраха и започнаха да разчитат на контри, които бяха много опасни. Едер и Гжегош Криховяк обаче пропуснаха да решат всичко. В края опасен удар на Полоз премина на сантиметри от гредата, но това беше и единствената реална възможност на Рубин да се добере до равенството.