Сакраменто с най-добра първа част в клубната история

Сакраменто продължи да затвърждава добрите впечатления, които създава от началото на сезона и победи Финикс като гост със 122:105. Освен убедителния успех над тоталния аутсайдер в Западната конференция, Кингс записаха и най-добрата първа част в цялата си клубна история.

Баскетболистите от столицата на Калифорния вкараха с 27 точки повече от “слънцата” в началните 12 минути, които завършиха при резултат 36:9, а статистиците моментално изчислиха, че “кралете” никога не са започвали мач от НБА по толкова силен начин. Първата четвърт се оказа достатъчна за гостуващия тим да стигне до дванадесетата си победа през редовния сезон в общо двадесет и три изиграни мача до момента.

Кингс, подобно на Сънс, бяха сочени като аутсайдер преди началото на сезон 2018/2019, но към момента категорично опровергават критиците и се представят над очакванията. Младите играчи на отбора впечатляват с играта си и показват сериозно израстване, а към днешна дата баскетболистите на Дейв Йейгър се намират точно под чертата на плейофите - на девета позиция с баланс 12-11.