Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Колорадо се върна от три гола пасив, но тогава Хорнквист се развихри

Питсбърг Пингуинс отнесе Колорадо с 6:3, а Патрик Хорнквист вкара хеттрик в третия период за успеха. Аваланш изоставаха с 0:3, след това се върнаха в мача с равенство, преди Хорнквист да се развихри. Неговото попадение при числено превъзходство 6:11 минути преди края дадоха преднина на "пингвините".

1:21 минути по-късно Хорнквист излезе сам срещу вратаря Семьон Варламов и вкара за 5:3, като 90 секунди след това вкара и третия гол за крайното 6:3. Джейк Гюнцел, Емгени Малкин и Дерик Брасар също бяха точни за домакините, а за Колорадо два гола изработи Крис Летанг, а шайбите забиха Тайсън Бери, Карл Сьодерберг и Мат Нието.