Първи гол за Петко Христов при мъжете в Италия (видео)

Българският младежки национал Петко Христов вкара първото си попадение в официален мач при мъжете в Италия, след като откри резултата за Тернана срещу Римини. Голът е и първи за него с екипа на “зелено-червените”. Софиянецът играе в отбора от Серия “С” като преотстъпен от Фиорентина, а Тернана се наложи с 3:0 над Римини в отложен мач и се изкачи на 5-о място с 23 точки.

Тернана е воден от опитния треньор Луиджи ди Канио и се бори за влизане в Серия “В”, като сега изостава на три точки от лидера Порденоне и има мач по-малко.

Христов се разписа с глава в 6-ата минута, засичайки центриране отляво от фал на Федерико Фурлан.

И след гола на българския талант домакините тотално доминираха, пропуснаха и дузпа. но стигнаха до убедителната победа през втората част, когато се разписаха Марко Фредиани в 62-ата минута и Франческо Никастро в 82-ата.

Петко Христов изигра много силен мач и в защита, като няколко пъти изпревари нападателите на противника и взе опасни високи центрирания.