Сампдория показа характер с обрат срещу СПАЛ

Сампдория се класира за осминафиналите на Купата на Италия, но това не стана по лесния начин. "Моряците" трябваше да правят обрат с 2:1 в домакинския си мач срещу СПАЛ, за да си осигурят среща с гранда Милан в следващия кръг.

Серджо Флокари откри за гостите в 35-ата минута след подаване на Лоренцо Дикман, а малко по-късно Алберто Палоски пропусна да вкара втори гол във вратата на Самп. В добавеното време Якуб Анкто подаде на Грегоар Дефрел, който се разписа за 1:1.След почивката домакините бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до победата. В 82-ата минута вратарят на СПАЛ Ваня Милинкович-Савич сгреши при центриране на Рикардо Сапонара и полският нападател Давид Ковначки зарадва феновете на "Луиджи Ферарис".

По-рано през сезона Сампдория победи СПАЛ със същия резултат и в срещата помежду им от Серия "А".