Късметът обърна гръб на Райо Валекано

Леганес елиминира драматично Райо Валекано на 1/16-финалите за Купата на краля в Испания. Отборът на Маурисио Пелегрино се наложи с 1:0 като гост и с общ резултат 3:2 продължава напред.

Райо определено доминираше на "Вайекас", а и имаше предимството от добрия резултат в първия мач (2:2). Домакините обаче бяха преследвани от малшанс и направиха доста пропуски.

В 17-ата минута удар на Набил Ел Зар се отклони от защитника на Райо Емилиано Веласкес и топката влезе във вратата. В средата на първото полувреме домакините получиха дузпа, но португалецът Бебе не успя да я реализира.

След почивката натискът на "пчеличките" се оказа безплоден и Леганес удтржа минималния си аванс.