Манчестър Сити ужили "стършелите" и се откъсна на 5 точки пред Ливърпул

Отборът на Манчестър Сити спечели с 2:1 тежкото гостуване на Уотфорд от 15-ия кръг на английската Премиър лийг и се откъсна на пет точки пред преследвача Ливърпул. В края на срещата футболистите на мениджъра Джосеп Гуардиола потрепериха, след като позволиха на Уотфорд да се разиграе поради отпускане.

Първият гол вкара Лерой Сане в 41-ата минута, а шест минути след почивката Марез удвои. Пет минути преди края Абдулай Дукуре намали.

Мениджърът на Сити Джосеп Гуардиола извърши шест смени спрямо двубоя с Борнемут, спечелен с 3:1. Сред титулярите се връщат Уокър, Компани, Стоунс, Делф, Давид Силва и Марез, които заменят съответно Данило, Отаченди, Лапорт, Зинченко, Гюндоган и Стърлинг.

Очаквано гостите започнаха по-активно, като още в първите минути Лерой Сане се оказа в опасна ситуация пред вратата на Уотфорд, но не успя да реализира. Гостите бяха близо до гол и в 18-ата минута след продължително разбъркване пред вратата на Фостър, но защитата на "стършелите" се справи.

Играта продължи да бъде много активна, като гостите владееха напълно инициативата. В 32-ата минута домакините бяха близо до откриване на резултата, но вратарят на Сити спаси удара от близка дистанция. Така се стигна до 41-ата минута, когато Сити откри резултата чрез Лерой Сане. Марез изведе Давид Силва зад отбраната на Уотфорд, той стреля, но Фостър спаси. Топката отново попадна у Силва, който комбинира с Уокър и отново центрира, като този път Сане с тяло успя да насочи топката в мрежата и даде заслужен аванс на "гражданите".

Малко след почивката Сити стигна до втори гол и в голяма степен уби интригата в мача. Уотфорд загуби топката в собствената си половина, тя попадна у Давид Силва, който комбинира с Габриел Жезус. Той напредна към вратата и центрира към Риад Марез на далечната греда, който с удар с левия крак опъна за втори път мрежата зад Фостър.

След второто попадение футболистите на Уотфорд се хвърлиха в отчаян щурм, но можеха да получат трети гол след изстрел на Марез, но Фостър спаси. В крайна сметка в 85-ата минута Уотфорд намали чрез Дукуре, който се възползва от една бъркотия пред вратата на Сити. Натискът на домакините се засили, като в добавеното време феновете на "гражданите" потрепериха, но в крайна сметка футболистите на мениджъра Хави Граса обаче нямаха време за нещо повече от почетен гол. Така Сити се откъсна на върха с пет точки аванс пред втория Ливърпул, който е с мач по-малко, и на 10 пред третия Челси.

Уотфорд - Манчестър Сити 1:2