Българите не избрали Модрич за №1, без Меси и Роналдо в класацията им

Вчера хърватският плеймейкър на "Реал" Мадрид Лука Модрич спечели "Златната топка", слагайки край на 10-годишната доминация на Лионел Меси и Кристиано Роналдо. Опитният халф събра 753 точки от вота, част от който бяха и двама родни спортни журналисти.

В България акредитация за гласуване получиха Михаил Савов и Румен Пайташев. Те са представили общ вот, като на първо място в списъка им е световният шампион Антоан Гризман, който остана четвърти в класирането.

На второ място са поставили неговия сънародник Килиан Мбапе, а чак на трето победителя Модрич. Четвърти в българския избор е Еден Азар, следван от Единсон Кавани.