Неймар пропуска мача със Страсбург заради травма

Бразилската звезда Неймар от Пари Сен Жермен ще пропусне утрешното гостуване на Стасбург от 15-ия кръг на френското футболно първенство.

Той получи болки в десния аддуктор и беше заменен принудително в 57-ата минута при равенството 2:2 срещу Бордо в неделя.

Бразилецът премина изследване на ядрено-магнитен резонанс, което не показа травма.

"Не е нещо сериозно, но трябва да бъдем внимателни. Теренът в Бордо беше доста твърд и може би проблемът е дошъл от това. Надявам се след мача в Страсбург той вече да бъде в добро състояние", коментира старши треньорът на парижани Томас Тухел.

Неймар може да получи почивка и в съботното домакинство на Монпелие в Лига 1, за да бъде на линия за ключовото гостуване от Шампионската лига срещу Цървена Звезда в Белград на 11 декември.