Триумф: Минесота удържа Хюстън до 29 точки за полувреме

Карл-Антъни Таунс вкара 24 точки, а всички от стартовата петица на Минесота завършиха с двуцифрени точкови показатели при победата със 103:91 срещу Хюстън. Тимбърулвс изковаха впечатляващия си триумф през второто полувреме, в което удържаха иначе изключително резултатния тим на Рокетс до едва 29 точки - 20 през третата част и повече от два пъти по-малко през четвъртата.

Младата звезда на “вълците” оформи своя “дабъл-дабъл” с 11 борби, които добави към вкараните от него 24 точки, Андрю Уигинс му пратнираше добре с 16 точки, а Таж Гибсън (15), Джеф Тийг (14) и Робърт Ковингтън (13) допълниха топреализаторите сред титулярите на Том Тибодо. Дарио Шарич се включи ефективно като резерва и вкара 12 точки за 28 минути.

Джеймс Хардън наниза 29 за Рокетс, а Клинт Капела вкара 24, но за сметка на това Крис Пол не бе на обичайното си ниво и за 36 минути реализира едва 5 точки, даде 7 асистенции, но също така направи и 5 грешки.

Във втората половина на двубоя домакините от Минеаполис не просто заличиха 14 точки изоставане, с което влязоха след почивката, а изцяло обърнаха срещата в желаната от тях посока и заслужено спечелиха дванадесетия си успех за сезона.