Къри наниза 30 при първата си среща с Йънг (видео)

Къри наниза 30 при първата си среща с Йънг  (видео)

Стеф Къри игра за първи път срещу оприличавания на него новобранец от Атланта Трей Йънг и показа на младата надежда на Хоукс защо е считан за стрелец №1 в историята на Лигата. Лидерът на Голдън Стейт наниза 30 точки за победата на шампионите със 128:111 при гостуването на Хоукс, след като пропусна предишната среща между двата отбора по-рано през сезона.

Стеф бе във вихъра си и вкара 6/10 от тройката за 29 игрови минути, като категорично най-впечатляваща бе играта му в първата четвърт, в рамките на която реализира цели 18 точки. Цялостната си статистика Къри допълни с 3 борби, 2 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър. Кевин Дюрант и Клей Томпсън останаха съответно с 28 и 27 точки, а Кевон Лууни се отчете с 14 при шестнадесетия успех на Уориърс.

Джон Колинс бе най-резултатен за Атланта с 24 точки и 11 борби, а за 25 минути на паркета Трей Йънг вкара 20 точки. Новобранецът обаче не бе точен нито веднъж от тройката (0/5), а също така направи и цели 7 грешки. Джереми Лин имаше добро включване от пейката с 14 точки, а добри минути даде и ДеАндре Бембри, завършил с 11 точки.

Уориърс имат 16 победи и 9 загуби на сметката си, докато Атланта е в далеч по-лоша ситуация със само 5 победи от 24 мача.