Черно море отказа Берое от борбата за тройката (видео)

Отборът на Черно море победи с 1:0 Берое като гост в първия мач от междинния 18-и кръг на Първа лига. “Моряците” действаха много хладнокръвно и се възползваха от горе-долу единственото си чисто положение в срещата. Виктор Генев бе точен в десетина минути преди почивката. Заралии от своя страна така и не намериха верния път към вратата на съперника и не показаха с нищо, че заслужават успеха.

След размяна на няколко точни, но безопасни удари към двете врати в началото на мача, резултатът бе открит от гостите в 34-ата минута. Тогава след едно центриране на Илиас Хасани последва разбъркване, при което Генев се оказа на стрелкова позиция и след недобра намеса на Душан Перниш, топката се озова в мрежата на домакините.

През втората част Берое тръгна напред, докато Черно море бе доволен да приеме играта в своята половина. Играчите на Александър Томаш обаче така и не показаха идея как да стигнат дори и до изравнителен гол. Вандерсон Виана, Борислав Цонев и резервата Иван Минчев пробваха далечни удари, но те бяха неточни и с нищо не затрудниха Георги Китанов. Гостите действаха много стабилно в защита, без да позволяват каквито и да е пробойни в отбрана и заслужено удържаха аванса си.

Така Берое записа втора поредна загуба и трета в последните си четири мача. При това положение тимът от Стара Загора вече изостава сериозно от първата тройка. Играчите на Томаш са с 30 точки, докато третият Левски е с 37 и мач по-малко. Ако Ботев (Пловдив) победи днес градския съперник Локомотив, дори ще задмине Берое от четвъртата позиция. Черно море пък записа втори пореден успех и за момента е на шесто място с 27 точки