Бока със скандална победа преди финала (видео)

Аржентинският шампион Бока Хуниорс измъкна много важна победа с 1:0 в гостуването на Индепендиенте от 14-ия кръг на местната Суперлига. Успехът дойде доста скандално, след като реферът на мача Дарио Ерера не отсъди две дузпи за "червените", а също така им отмени редовен гол през втората част. Именно поради това от ръководството на рекордьора по спечелени Копа Либертадорес (7) публикуваха остра декларация към съдията веднага след мача. "Жълто-сините" също имаха основателни претенции, че в 35-ата минута голмайсторът на първенството Емануел Джильоти не бе изгонен за втори жълт картон. Три минути след това не бе отсъдена първата дузпа за домакините за нарушение срещу Ромеро.

Предвид изключително важната битка за трона на Южна Америка в неделя на "Сантиаго Бернабеу" срещу вечния съперник Ривър Плейт, гостите излязоха с втория състав, докато "Ел Рохо" бяха пределно мотивирани и гонеха победата през всичките 90 минути. Настоящият носител на Копа Судамерикана пропусна няколко възможности още през първата половина на първата част, а вратарят Андрада беше най-добрият футболист на "генуезците".

Попадението за шампионите отбеляза Ервин Кардона в 58-ата минута, когато с хубав удар от 20 метра не остави шансове на Кампаня. Колумбийската десетка се появи пет минути по-рано на терена. Националът на Аржентина Масимилано Меса надскочи Андрада и вкара за 1:1, но реферът се обърка и отсъди нарушение срещу вратаря, каквото всъщност нямаше. Наставникът на гостите Гийермо Скелото пък беше изгонен заради протести, а три минути преди края бранителят на Бока Бруфани спря удар на домакините с ръка в наказателното поле, но дузпа отново не бе дадена.

След седмата си победа Бока има 24 точки от 13 мача, която доближи тима на шест точки до лидера Расинг. Индепендиенте остана на шесто място с 22 точки.