Анахайм навакса четири гола пасив и спечели гостуването си на шампиона Вашингтон

Анахайм навакса изоставане от 1:5 и спечели с 6:5 гостуването си на носителя на купа "Стенли" Вашингтон.

Райън Милър се изравни с Джон Ванбийсбрук за най-много победи в Националната хокейна лига за роден в САЩ вратар (374), а Понтус Аберг сложи край на обрата 5:05 минути преди сирената.

Райън Гецлаф завърши с гол и две асистенции, а Анахайм стана първият отбор в историята, който прави обрат след пасив от четири гола срещу действащия шампион.

Аберг, Рикард Ракел и Хампус Линдхолм допринесоха с по гол и асистенция. Ник Дауд направи 5:1 за столичани в 13:20 минута на втория период и всичко изглеждаше решено. Дауд добави и асистенция, а Евгени Кузнецов също завърши с попадение и асистенция, но това не помогна.

Семьон Варламов отрази всичките 24 удара и записа първи "шътаут" за сезона, а Колорадо спечели с 2:0 срещу домакина Детройт. Нейт МакКинън и Габриел Ландеског се отчетоха с по гол и асистенция, а гостите записаха девета победа в последните си 11 мача и с 37 точки се изравниха с лидера в Западната конференция Нешвил.

Джо Павелски и Брент Бърнс също се отличиха с по гол и асистенция, а вратарят Мартин Джоунс парира 39 изстрела, с което помогнаха на Сан Хосе да прекъсна серия от четири поредни загуби след 3:1 над домакина Монреал.

Ню Йорк Рейнджърс пропиля аванс от 3:0 и загуби с 3:4 след изпълнение на дузпи от гостуващия Уинипег. Хенрик Лундквист отрази 39 изстрела, но при наказателните удари допусна голове от Патрик Лайне и Марк Шайфли, което се оказа решаващо. Преди това Шайфли сложи началото на обрата с гол в 2:10 минута на третата част за 1:3.

Джонатан Куик спаси 34 изстрела за 50-ия "шътаут" в кариерата си, а Лос Анджелис надделя с 2:0 над гостуващия Каролина. Куик записа първа победа за сезона, а домакините спечелиха с попадения на Алекс Мартинес и Кайл Клифърд в последните 2:13 минути на мача.

Чикаго допусна четвърта поредна загуба след 2:3 при домакинството си на Калгари. Шон Монахън завърши с гол и асистенция за канадците, които имат шест победи в последните си осем мача.