Арестуваха фен на Тотнъм заради хвърлена бананова кора

Привърженик на Тотнъм е бил арестуван по време на дербито на Северен Лондон, след като е хвърлил бананова кора по адрес на голмайстора на Арсенал Пиер-Емерик Обамеянг. Инцидентът се е разиграл след първия гол на габонеца. Той откри резултата от дузпа в десетата минута, след което изрази радостта и пред феновете на гостите. Тогава един от привържениците е хвърлил кората, а стюардите веднага са го идентифицирали и са го извели от стадиона. По всяка вероятност той ще получи забрана да посещава мачовете на любимия си тим заради тази проява на расизъм.

Други двама фенове на Арсенал пък са били арестувани заради пуснати димки през втората част на двубоя, когато "артилеристите" стигнаха до победата.

Очаква се Футболната асоциация на Англия да повдигне обвинения срещу двата клуба заради мелето, което играчите си спретнаха след изравнителния гол на Ерик Дайър за 1:1.