Милик герой за Наполи в Бергамо (видео)

Наполи се върна на второто място в Серия "А" след трудна, но много ценна победа при гостуването на Аталанта. Отборът на Карло Анчелоти стигна до успех с 2:1 след късен гол на Аркадиуш Милик и се доближи на 8 точки от шампиона и водач в класирането Ювентус. Тимът от Южна Италия поведе още във 2-ата минута с попадение на Фабиан Руис, но в 57-ата Дуван Сапата изравни, наказвайки бившия си отбор. Наполи обаче взе своето в 86-ата минута, когато Милик получи топката в наказателното поле и с левия крак преодоля Етрит Бериша.

Анчелоти заложи на същите 11, които започнаха и при успеха с 3:1 над Цървена звезда в средата на миналата седмица. Милик беше на пейката и влезе чак в 80-ата минута, но и малкото време, в което беше на терена, се оказа достатъчно, за да донесе победата на Наполи.
Аталанта беше в серия от 4 победи, включитлено 4:1 над Интер, преди да отстъпи изненадващо на Емполи с 2:3. В този мач Йосип Иличич получи червен картон и днесе беше заменен от Емилиано Ригони.

Наполи поведе на "Атлети Адзури д'Италия" след само 76 секунди игра. Лоренцо Инсиние се измъкна зад защитата и подаде на Фабиан Руис, който се разписа в трети пореден мач като гост в първенството. Последва груба грешка на Давид Оспина, но за негов късмет домакините не се възползваха от подаръка. Руис пък можеше да вкара и втори гол, но опитът му да прехвърли Етриша се оказа неуспешен.
За Аталанта най-активен беше Сапата, който искаше да се докаже точно срещу Наполи. Колумбиецът тества сънародника си Оспина на далечната греда, а малко по-късно Инсиние се провали очи в очи с Бериша.

В началото на втората част важна намеса на Раул Албиол запази преднината на Наполи. В 57-ата минута обаче Ханс Хатебоер реагира най-бързо след несполучлив удар на Ригони и свали топката за Сапата, който я прати в мрежата. Колумбиецът показа уважение към бившия си клуб и не се зарадва на гола.

До края на двубоя положения имаше и пред двете врати. Лидерът на Аталанта Алехандро Гомес беше близо до гол, с който да изведе "бергамаските" напред, но такъв падна във вратата на домакините. Появилият се в 82-ата минута Милик се освободи след центриране на Марио Руи и майсторски вкара победното попадение за Наполи. Малко след това Инсиние пропусна да реши всичко в полза на гостите, които изпревариха s 3 точки Интер. Аталанта е на 11-о място с 18 точки.