Кузма и Леброн изведоха Лейкърс до победа срещу Финикс

Кайл Кузма отбеляза 23 точки, а Леброн Джеймс добави 22 и не игра в последната четвъртина за победата на Лос Анджелис Лейкърс със 120:96 срещу Финикс. По този начин Лейкърс подобриха баланса си на 14/9 победи срещу загуби и остават близо зад лидерите в Тихоокеанската дивизия Голдън Стейт и Лос Анджелис Клипърс.

Брендън Инграм вкара 15 точки и Джавейл Макгий добави още 14 за Лейкърс, които имат 12 победи в последните си 16 мача. Майкъл Бийзли се отчете с личен рекорд за сезона с 14 точки, а Лос Анджелис заличи пасив от 17 пункта в първата четвъртина и стигна до разгром срещу опашкаря Финикс.

Ришон Холмс отбеляза 15 точки за Сънс, които загубиха пет поредни мача.

Джими Бътлър продължи силната си серия за отбора на Филаделфия, след като отбеляза 13 точки в последната четвъртина и завърши със сбор от 21 за победата със 103:95 срещу Мемфис. Бен Симънс, който завърши с 19 точки и 12 спечелени борби, отне топка от Маршон Бруукс в края на срещата и атаката завърши с две стрелби на Бътлър от бялата линия за 95:89. Водещият реализатор на Сиксърс вкара и в следващата атака за 97:89, с което уби интригата в срещата.

Демар Дерозън записа личен рекорд за сезона с 36 точки при победата на Сан Антонио със 131:118 срещу Портланд. Ламаркъс Олдридж завърши срещата с 29 точки и Руди Гей вкара още 18 за Спърс, които сложиха край на серия от две поредни загуби с 39 и 31 точки разлика.

Антъни Дейвис записа 36 точки, 19 борби и осем асистенции за победа на Ню Орлиънс със 119:109 срещу Шарлът. Джру Холидей завърши мача с 19 точки и осем асистенции за Пеликънс, които спечелиха едва за втори път в последните си седем мача. Франк Камински пък беше най-резултатен за Хорнетс с 19 точки.

Харисън Барнс отбеляза 30 точки, а Дориън Фини-Смит спечели борба в защита 35 секунди преди края за победата на Далас със 114:110 срещу Лос Анджелис Клипърс. Центърът Деандре Джордан отбеляза 16 точки и спечели 23 борби в първия си мач срещу бившите съотборници от Лос Анджелис, за които Монтрез Харъл вкара 23 точки.

Дуейн Уейд вкара два коша от нарушение 3.2 секунди преди края и Маями победи със 102:100 Юта. Хасан Уайтсайд отбеляза 23 точки и спечели 20 борби за Хийт, които изоставаха с 19 пункта рано в срещата.