Алавес спря Севиля за радост на Барса (видео)

Отборът на Севиля завърши 1:1 като гост на Алавес и остави Барселона на върха в класирането в Примера дивисион след срещите от 14-ия кръг. Възпитаниците на треньора Пабло Мачин имат актив от 27 точки и са втори в подреждането, само на точка след шампиона Барселона, който победи по-рано през деня Виляреал с 2:0.

Джони Родригес откри резултата за домакините в 37-ата минута, като се възползва от грешка в отбраната на андалусийците. Бранителят Сержи Гомес върна лошо назад, а Калери пое топката и атакува по десния фланг, като я насочи към далечната греда, където Джони изпревари бранител на Севиля и на празна врата откри резултата. Гостите упражниха сериозен натиск след почивката.

В 61-ата минута Андре Силва пропусна да изравни. Малко по-късно и Куинси Промес не успя да се възползва от хубав шанс. 12 минути преди края обаче Севиля стигна до равенство. Резервата Пабло Сарабия намери Висам Бен Йедер на близката греда и нападателят не сгреши за 1:1. До края и двата отбора направиха по един пропуск и така двубоят завърши без победител, а големият печеливш е Барселона.