Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Тренто отново е кралят на световното клубно (видео + галерия)

Италианският волейболен гранд Трентино Волей (Тренто) спечели за безпрецедентен 5-и път световното клубно първенство.

42 Финал на клубния Мондиал 2018: Тренто - Лубе 3:1

Трентинци надиграха другия италиански гранд Кучине Лубе (Чивитанова), с българския национал Цветан Соколов в състава си, с

3:1 (25:20, 22:25, 25:20, 25:18)

в големия финал на клубния Мондиал в Полша, игран тази вечер в пълната зала в Ченстохова.

По този начин Тренто спечели трофея за рекорден 5-и път в своята история и за първи след 4-те последователни титли в периода 2009-2012 година. Освен това имат и 2 бронзови медала (2013 и 2016).

За Цецо Соколов и компания това пък е втори пореден загубен финал на световното клубно първенство, след като през 2017-а паднаха от руския Зенит (Казан) с 0:3 гейма.

По-рано днес руският дебютант в турнира Факел (Новий Уренгой), воден от бившият селекционер на България Камило Плачи, пък завоюва бронзовите медали след успех над домакините от Асеко Ресовия (Жешув) също с 3:1 гейма.

Цецо Соколов игра стабилно цял мач за Лубе и стана най-резултатен със 17 точки (1 блок и 50% ефективност в атака)

. Робертланди Симон завърши с 14 точки (4 блока, 2 аса и 62% ефективност в атака), но и това не помогна за успех.

За Тренто американският национал Аарън Ръсел заби 20 точки (1 блок, 1 ас, 55% ефективност в атака), а Урош Ковачевич реализира още 16 точки (2 аса и 61% ефективност в атака) за победата.
Финал:
ТРЕНТО: Симоне Джанели 1, Лука Ветори 12, Аарън Ръсел 20, Урош Ковачевич 16, Давиде канделаро 10, Сречко Лисинац 12 - Женя Гребенников-либеро (Маартен Ван Гардерен, Габриеле Нели)
Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРИНЦЕТИ
ЛУБЕ: Бруно Резенде 1, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 17, Османи Хуанторена 11, Йоанди Леал 7, Робертланди Симон 14,  Драган Станкович 7 - Фабио Балазо-либеро (Стийн Д’Хулст, Енрико Честер, Диего Кантагали 1, Якопо Масари)
Старши треньор: ДЖАМПАОЛО МЕДЕЙ.