Пари Сен Жермен загуби първи точки в Лига 1

Шампионът и лидер във Франция Пари Сен Жермен загуби първи точки в Лига 1 едва в 15-ия кръг. Парижани завършиха 2:2 при гостуването си на 11-ия в класирането Бордо, като водеха на два пъти, но допускаха изравнявания. Така Бордо стана първият тим, който не загуби от ПСЖ през настоящия сезон. Късметът не беше на страната на столичани, като на два пъти удари на Анхел ди Мария срещнаха гредите. Това не означава, че точката за Бордо е незаслужена, тъй като "жирондинци" надскочиха себе си и сериозно затрудниха столичния тим, който остана уверен лидер с 43 точки.

ПСЖ откри чрез Неймар в 34-ата минута. Домакините изравниха в началото на втората част чрез Бриан, но 13 минути по-късно Мбапе отново изведи ПСЖ напред. Андреас Корнелиус с глава отново върна равенството в 84-ата минута, като резултатът се запази до края.

Двубоят дойде само четири дни след успеха на парижани над Ливърпул в Шампионската лига с 2:1.

Двубоят започна с много жива игра, като в началните минути атаките на гостите изглеждаха по-опасни. В петата минута Килиан Мбапе беше изведен опасно от Неймар, но младият нападател извърши нарушение и атаката беше прекъсната. Последваха силни минути за домакините, като се наложи стражът на ПСЖ Ареола да се намесва. В 12-ата минута мачът беше прекъснат за кратко след пусната димка на трибуните от феновете на Бордо.

В 34-ата минута ПСЖ откри резултата чрез Неймар, който засече с хубав удар от наказателното поле центиране на Дани Алвеш по фланга. Атаката тръгна именно от Неймар, който подаде към Мбапе в центъра, той бързо намери Алвеш по крилото, който напредна и центрира. Неймар даде знак на Ди Мария да не играе с топката и сам нанесе головия удар. Попадението трябваше да мине през ревизията на ВАР, тъй като останаха съмнения дали при удара Мбапе не е бил в засада, но след консултацията то беше зачетено.

В добавеното време парижани можеха да увеличат аванса си. Първо удар на Ди Мария срещна страничната греда, а след това Неймар претендираше за дузпа.

Втората част започна отлично за домакините, които изравниха в 53-ата минута чрез Джими Бриан. В 66-ата минута Мбапе изравни след подаване на Дракслер, но получи лека контузия. Притесненията се оказаха напразни, тъй като той бързо се върна в игра. Пет минути по-късно Ди Мария можеше да убие интригата, но ударът от границата на наказателното поле срещна напречната греда.

Последваха много силни минути за домакините. Първо Андреас Корнелиус направи пропуск отблизо пред Ареола, но в 84-ата датчанинът не сбърка след центриране в наказателното поле, надкочи всички и прати топката в мрежата с глава. Парижани изглеждаха слисани, а вдъхновените домакини атакуваха яростно. В 90-ата минута вратарят на домакините Беноа Костил се намеси решително след коварно рикоширала топка след изстрел на Юлиан Дракслер отдясно. Чупо Мотинг също имаше своя шанс, но нов гол за парижани не последва и така феноменалната серия от 14 поредни победи беше прекъсната.

Бордо - Пари Сен Жермен 2:2