Лацио стъпи накриво срещу последния в Серия "А" (видео)

Лацио стъпи накриво в битката за зона Шампионска лига в днешното си гостуване на Киево. Момчетата на Симоне Индзаги завършиха наравно 1:1 с "летящите магаренца", което извади тима от Топ 4 на Серия "А". Последният в класирането Киево поведе първи с гол на ветерана Серджо Пелисиер в 25-ата минута. В 66-ата минута Чиро Имобиле изравни, а десет минути след това нацели и гредата. Така Лацио вече заема 5-о място с актив от 24 точки, а Киево е на последно място с 2 точки.
Още в първата минута на среща Киево създаде добра възможност за гол пред вратата на Лацио. Нигерийският полузащитник Джоел Оби пусна добро подаване към ветерана Серджо Пелисиер, който не успя да насочи топката в очертанията на вратата от близка дистанция. В 25-ата минута обаче Пелесиер не сгреши и даде преднина на "летящите магаренца".
Валтер Бирса спечели няколко метра с дрибъл и пусна страхотен пас през центъра, който разсече отбраната на гостите. Топката достигна до Пелисиер, който овладя, след което стреля и преодоля стража Томас Стракоша. В 34-ата минута Марко Пароло центрира към Хоакин Корея, който обаче стреля неточно с глава.
Това бе и последното по-добро положение пред една от двете врати през първите 45 минути на двубоя на "Бентегоди". В 54-ата минута Стефано Сорентино трябваше да се намесва след удар на Чиро Имобиле, който получи добро подаване от Хоакин Корея. В 66-ата минута отново двамата комбинираха добре и този път Чиро Имобиле успя да отбележи. Корея пусна подаване към голмайстора на "орлите", който пое топката, залъга веднъж, че ще стреля, след което отправи силен удар по земя, който се спря в долния десен ъгъл на вратата зад Сорентино.
В 76-ата минута Лацио бе много близо до втори гол във вратата на Киево, но ударът на Чиро Имобиле срещна гредата. В 80-ата минута Сорентино изгледа как изстрел на Милан Бадел преминава покрай вратата.
КИЕВО - ЛАЦИО 1:1
1:0 Пелисиер (25)
1:1 Имобиле (66)