Рома и Интер впечатлиха на "Олимпико", но не излъчиха победител (видео)

Отборите на Рома и Интер завършиха наравно 2:2 в среща от 14-ия кръг на Серия "А". Попадението за Интер падна в 37-ата минута, а негов реализатор бе Балде Кейта. "Вълците" изравниха с прекрасен гол на Дженгиз Юндер в 52-ата минута. В 66-ата минута капитанът на Интер Мауро Икарди даде преднина на Интер за втори път. В 73-ата минута Александър Коларов изравни след добро изпълнение на дузпа. След двубоя на "Олимпико" Рома заема осма позиция във временното класиране на първенството, а Интер излиза на второ място, но с равни точки с Наполи, който е и с мач по-малко.
Наставникът на Рома Еузебио Ди Франческо бе заложил на доста интересен състав, а изборът му на единадесеторка можеше да бъде разбран с оглед многото контузени състезатели на "вълците". Направи впечатление, че трима футболисти от титулярния състав на "джалоросите" вече са играли за Интер през годините. Това са Давиде Сантон, Жуан Жезус и Николо Дзаниоло. В предни позиции големият липсващ Един Джеко бе заменен от Патрик Шик.

Лучано Спалети също направи няколко промени в състава си, в сравнение с двубоя срещу Тотнъм отпреди няколко дни. Мястото на Раджа Наинголан зад нападателя бе заето от португалеца Жоао Марио, а Борха Валеро се нагърби с функциите на Матиас Весино като партньор на Марсело Брозович в средата на терена. На пейката остана и Матео Политано, заменен от вкаралия два гола на Фрозиноне Балде Кейта.

Още в първата минута на срещата стражът на Интер Самир Ханданович трябваше да се намесва при удар на Николо Дзаниоло. Младокът засече добро центриране на Дженгиз Юндер от десния фланг, но Ханданович показа класа. Интер отговори с добър удар на Балде Кейта в 11-ата минута, който попадна в ръцете на Робин Олсен.

В 14-ата минута капитанът на Рома Алесандро Флоренци отправи много коварен удар към вратата на Ханданович, който стражът отрази. Няколко секунди по-късно отново Ханданович парира опасен удар на Патрик Шик. В 20-ата минута Иван Перишич успя да надскочи Давиде Сантон при центриране на Данило Д'Амброзио, но ударът му с глава премина над напречната греда.

Шест минути по-късно Рома пропиля страхотен шанс да открие резултата. Патрик Шик премина лесно през Стефан де Фрай, след което пусна ювелиран пас с пета към Алесандро Флоренци, който стреля силно в гредата. В 30-ата минута Марсело Брозович изведе Мауро Икарди зад гърба на защитата, а аржентинецът опита да прехвърли елегантно Олсен, който успя да спаси.
Миг по-късно Ханданович парира силен удар на Дзаниоло. В 35-ата минута десният бек на Интер Данило Д'Амброзио постави топката на главата на Кейта, който стреля в ръцете на вратаря от непосредствена близост.

Така се стигна в 37-ата минута, в която Балде Кейта изведе Интер напред в резултата. Сенегалският футболист получи много добро центриране от Д'Амброзио, при което Жуан Жезус не можа да блокира подаването.
Балде постави крака си и не остави никакъв шанс на Олсен за намеса. Веднага след гола за Интер Рома отговори с много добро изпълнение на фаул от Александър Коларов, при което Ханданович плонжира и изби в ъглов удар.
Второто полувреме започна много силно за "джалоросите" и в 52-ата минута Дженгиз Юндер вкара невероятен гол от далечна дистанция.
Турският национал изпрати истински снаряд към вратата на Интер, при който Ханданович не помръдна, а изгледа как топката се оплита в мрежата.
В 66-ата минута капитанът на Интер Мауро Икарди отново даде преднина на Интер. Головата машина на "нерадзурите" засече центриране от ъглов удар на Марсело Брозович, надскачайки Костас Манолас в наказателното поле. В 73-ата минута отборът на Рома получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Марсело Брозович в наказателното поле.
Първоначално главният съдия Джанлука Роки не отсъди дузпа, но след помощ от ВАР, Коларов застана зад бялата точка и вкара за 2:2. В добавеното време Марсело Брозович получи добра възможност да стреля към вратата, но ударът му попадна право в Олсен.

РОМА - ИНТЕР 2:2
0:1 Кейта (37)
1:1 Юндер (52)
1:2 Икарди (66)
2:2 Коларов (73 д)

РОМА: Олсен, Сантон, Манолас, Жуан Жезус, Коларов, Нзонзи, Кристанте, Флоренци, Дзаниоло, Юндер, Шик
ИНТЕР: Ханданович, Д'Амброзио, Де Фрай, Шкриняр, Асамоа, Валеро, Брозович, Кейта, Жоао Марио, Перишич, Икарди