РБ (Лайпциг) загатна, че може да се бори за титлата

Отборът на РБ (Лайпциг) взе изключително важна победа с 2:0 над Борусия (Мьонхенгладбах) у дома в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата и вече е само на точка от второто място, което се заема от днешния му съперник. Щастливи са и в лагера на Борусия (Дортмунд), защото след този уикенд авансът им на върха вече е 7 пункта. С показаното този следобед “червените бикове” дадоха заявка да се намесят в битката за титлата.

Тимо Вернер изнесе нов спектакъл и реализира и двата гола за триумфа на клуба от Източна Германия. Той откри още в 3-ата минута, а в добавеното време на първата част добави още едно попадение.

Каквото и да опитваха гостите, не им се получаваше заради изключителната игра на домакините. Едва към края отбраната на Разенбалшпорт се пропука веднъж, но вратарят Питър Гулачи спаси удара на излезлия сам срещу него Аласан Плеа.

Така Лайпциг остана само с две поражения, докато всички останали с изключение на Дортмунд имат повече.

Евентуална победа на Айнтрахт (Франкфурт) над Волфсбург по-късно тази вечер още повече ще заплете интригата в челните позиции.