Торино влезе в зона Европа след успех над Дженоа, Белоти се отпуши (видео)

Отборът на Торино влезе в зона Европа, след като победи Дженоа с 2:1 в среща от 14-ия кръг на Серия "А". Точни за "биковете" бяха Кристиан Ансалди във втората минута на добавеното време на първата част и Андреа Белоти, който вкара от дузпа две минути по-късно. Преди това Кристиан Куаме откри резултата за Дженоа. С днешния си гол Белоти сложи край на негативна серия. Нападателят не се бе разписвал от 23 септември. Така "биковете" заемат 6-о място, даващо право на участие в Лига Европа. Дженоа пък остава на 14 място с актив от 15 точки.
Началните минути на срещата бяха определено по-добри за отбора на Торино, който упражни домакински натиск в търсене на бърз гол. Първата по-добра ситуация пред една от двете врати дойде в 15-ата минута, в която Беса намери Кшищоф Пьонтек на добра стрелкова позиция, но полякът стреля в гредата. Торо отговори с изстрел на Андреа Белоти, който излезе в аут. В 25-ата минута Ромуло си изкара изключително глупав червен картон.
Полузащитникът бе санкциониран с жълт картон за нарушение срещу Кристиан Ансалди. Последва лека разпра, при която Ромуло удари Мейте, а реферът показа не се поколеба да покаже червен картон на халфа. С човек по-малко футболистите на Дженоа достигнаха до изненадващ гол, отбелязан от младока Кристиан Куаме. Нападателят се възползва от продължена топка на Беса при ъглов удар, при който защитата на Торо не бе позиционирана по най-добрия начин.
Във втората минута на добавеното време Торо изравни с гол на Кристиан Ансалди. Аржентинецът матира Раду с добър удар с десния крак, който попадна точно в левия ъгъл на вратата. Отново в продължението на първото полувреме Торино получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Сандро срещу Яго Фалке. Зад топката застана Андреа Белоти, който отбеляза за 2:1.
През втората част удар на Яго Фалке в 60-ата минута премина застрашително над вратата. Следващата по-добра ситуация дойде в 79-ата минута след центриране на Ансалди, от което Ола Аина стреля, но право в Ромеро. В 80-ата минута Раду боксира центриране на Аина право в краката на Даниеле Базели, който премина покрай страничната греда. В последната минута на редовното време "биковете" имаха добра възможност да вкарат трети гол. Трима футболисти на домакините излязоха очи в очи с трима защитници на Дженоа, но Симоне Дзадза показа слаб контрол на топката и опропасти атаката.

ТОРИНО - ДЖЕНОА 2:1
0:1 Куаме (36)
1:1 Ансалди (45+2)
2:1 Белоти (45+4)