Тулуза се добра до точката, след като 85 минути игра с човек по-малко

Отборите на Тулуза и Дижон завършиха наравно 2:2 в мач от 15-ия кръг на Лига 1. Домакините могат да бъдат доволни, че стигнаха до точката, след като почти през целия мач играха с човек по-малко, тъй като Баптист Рейне бе изгонен още в петата минута. Тогава след извеждащ пас към Тавареш Рейне се хвърли абсурдно в краката на нападателя на гостите и съдията го изгони директно.

Наиф Аджер откри резултата в 24-ата минута, след като Тавареш центрира в наказателното поле и след разбъркване топката стигна някак до нападателя, който отблизо даде преднина за Дижон – 1:0. В 70-тата минута Слити центрира наляво към Тавареш, който пусна успоредно за Абеид, а той отблизо удвои актива на дижонците. Тулуза обаче не се предаде. Досеви центрира отдясно към Макс Градел, който със страхотна задна ножица намали пасива на своите – 1:2. Това стъписа Дижон, който вместо да се възползва от численото си преимущество се прибра, а Лея изравни резултата в 77-ата минута след пас на Градел на „Мунисипал”.

Така Тулуза остана на 15-о място с 15 точки, докато Дижон е 17-и с две точки по-малко.