Локомотив Никола Нанов спечели Купата на България

Ватерполистите на Локомотив Никола Нанов фиксираха златен дубъл през годината. Напролет възпитаниците на Георги Гаджев спечелиха шампионската титла, а сега вдигнаха и Купата на България във финалния турнир на столичния басейн „Диана”.

В решителния сблъсък за трофея отборът на Локомотив НН, който е сплав от опитни и млади играчи, се наложи над Черноморец с 11:6 (4:1, 3:0, 1:2, 3:3). Бургазлии, водени от треньора Петър Йонов, за първи път в историята си стигнаха до финал за Купата на България. В същото време купата, спечелена от столичани, е четвърта за последните 6 години. За същия период Локомотив НН стана и три пъти шампион при мъжете.

В първенството през 2018-а играха 11 мъжки отбора, а 8 тима се включиха в надпреварата за Купа България. Турнирът бе незапомнено равностоен, като първите 7 тима в крайното класиране направиха оспорвани и драматични мачове помежду си и на практика всеки един от тях можеше да спечели срещу всеки.

Финали: за първо място – Локомотив НН – Черноморец 11:6, за 3-4 място – Комодор (Вн) – Аква Спорт (Вн) 12:3, за 5-6 място Славия – ЦСКА 8:6, за 7-8 място Черно море (Вн) – Левски 12:6.