Десет слависти шокираха ЦСКА-София, Стергиакис направи чудеса на "бялата" врата (видео+галерия)

ЦСКА-София загуби с 1:0 гостуването си на Славия и изостана на шест точки от лидера Лудогорец преди двубоя помежду им в следващия кръг. Единственото попадение в днешния мач от 17-ия кръг на Първа лига вкара Янис Карабельов в 51-ата минута, с което спря поредицата от четири срещи без успех на своя тим.

В герой за белите, които от 59-ата минута играха с човек по-малко заради изгонването на Сашо Александров, се превърна вратарят Стергиакис. Стражът спаси поне 5-6 сериозни положения, а на два пъти и гредите му помогнаха да опази мрежата си суха след изстрели с глава на Мауридес.

80 Славия - ЦСКА-София

Срещата не мина без груби съдийски грешки на Волен Чинков и в двете посоки. Реферът подмина дузпа в полза на червените за нарушение срещу Малинов. От другата страна пък не изгони Жеферсон с втори жълт картон, а спести жълтия цвят на още поне трима играчи на ЦСКА-София. Този на Бодуров щеше да е решаващ, тъй като защитникът събираше 5 официални предупреждения и нямаше да играе в домакинството срещу Лудогорец.

Наставникът на червените Нестор Ел Маестро реши да остави на пейката възстановения от травма Кирил Десподов, а и Тиаго. Треньорът на белите пък Златомир Загорчич предпочете да започне със Стергиакис, а не с Георги Петков под рамката на вратата.

Мачът започна с натиск на червените и до четвъртата минута те имаха две добри възможности за попадение. Първо Манолев центрира към Малинов, който отправи добър удар с глава от трудна позиция, но Стергиакис изби в корнер. След неговото изпълнение и Бодуров стреля опасно с глава, но стражът на белите отново спаси.

В 8-ата минута ЦСКА-София като по чудо не откри резултата. Манолев центрира от фаул към Мауридес, последва удар с глава, а топката се отби в напречната греда.

В 20-ата минута Джеси напусна терена и започна разправия с резервата на белите Георги Петков, за което двамата получиха жълти картони.

Само четири минути по-късно Бодуров извърши груб фаул срещу Йомов, но реферът Волен Чинков му спести жълтия картон, който щеше да му е пети и да пропусне домакинството на Лудогорец след четири дни.

В 26-ата минута ЦСКА-София организира добра контраатака, която завърши с шут на Джеси в ръцете на Стергиакис. Три минути по-късно Мауридес нацели за втори път греда след удар с глава. В тази ситуация Джеси преодоля отдясно двама футболисти на Славия и центрира към своя съотборник, който стреля в левия страничен стълб.

Секунди по-късно Стергиакис не се намеси по най-добрия начин след шут на Жоржиньо, последва разбъркване в наказателното поле, но все пак играч на белите успя да изчисти.

В 42-ата минута Славия за малко не вкара при първото си голово положение. След остро центриране отдясно по земя Чорбаджиски изрита топката в тялото на Бжодуров, тя се върна в него, след което при опита си да изчисти с шпагат като по чудо не си отбеляза автогол.

Шест минути след началото на второто полувреме Славия шокира червените. Димитър Велковски изведе великолепно Янис Карабельов, който след шут от границата на наказателното поле заби топката под напречната греда за 1:0.

Две минути по-късно Велковски влезе безрасъдно на Малинов в наказателното поле, закачайки го с крак в корема, халфът на червените падна, но реферът не отсъди дузпа, а имаше основание да посочи бялата точка.

В 59-ата минута Сашо Александров си изкара много наивен втори жълт картон за грубо нарешуние срещу Кирил Десподов в центъра на терена и логично бе изгонен.

В 66-ата минута белите имаха отличен шанс за втори гол. Галин Иванов изведе свой съотборник сам срещу вратаря, Черниаускас излезе предвидливо и изчисти с шпагат. Топката попадна в Мицански, който не успя да уцели празната врата от 35 метра.

Секунди по-късно се заформи страхотно меле пред вратата на Славия. Първо Мауридес стреля добре с глава, но Стергиакис изби. Последваха няколко опита за шут, но в крайна сметка играч на белите изчисти в корнер. След неговото изпълнение стражът на Славия за пореден път спаси упасен удар на Мауридес с глава.

Домакините отговориха с добър изстрел на Йомов в 72-ата минута, който излезе в аут. Четири минути по-късно Йомов осъществи опасен пробив отляво и върна към Галин Иванов, който стреля силно, а за късмет на гостите и в аут.

В 78-ата минута Жеферсон спря скоростна атака на белите и трябваше да бъде декориран с втори жълт и респективно червен картон, но Волен Чинков му го спести.

В 85-ата минута Десподов изпълни великолепен пряк свободен удар, но Стергиакис за пореден път отчая червените и изби. Тук някъде червените се предадоха, с всяка минута натискът им ставаше все по-стихиен и в крайна сметка с много късмет и борба 10-те футболисти на Славия удържаха крехката си преднина.

СЛАВИЯ - ЦСКА-СОФИЯ 1:0