Челси се отърси от първата загуба с успех срещу последния и завръщане в топ 3 (видео)

Челси се върна на трето място във временното класиране на Премиър лийг поне за няколко часа, след като победи с 2:0 Фулъм на "Стамфорд Бридж" в дербито на Западен Лондон. Педро Родригес (4') даде летящ старт на "сините", а Оливие Жиру пропусна на три пъти до почивката. През второто полувреме Фулъм заигра доста по-добре и Калъм Чембърс имаше две добри възможности, но Кепа спаси неговите удари. Резервата Рубен Лофтъс-Чийк (82') сложи точка на спора няколко минути преди края. Така Челси се върна към победите, след като преди седмица допусна първо поражение от началото на сезона, след като отстъпи с 1:3 на Тотнъм в друго лондонско дерби.
Маурицио Сари бе направил две промени в сравнение с двубоя с Тотнъм преди седмица. Оливие Жиру започна на върха на атаката вместо Алваро Мората. Педро Родригес пък бе предпочетен пред Вилиан. Рос Баркли не беше в групата.
Андре Шюрле не бе част от разширения състав на Фулъм. Вместо него стартира Стефан Йохансен. Новият мениджър на "котиджърс" Клаудио Раниери се завърна на "Стамфорд Бридж", където работи в периода 2000-2004 година.
Много скоро след първия съдийски сигнал домакините излязоха напред в резултата. Сери загуби топката в центъра на терена, Канте отне и веднага продължи надясно към Педро,  който с едно докосване се освободи от Моусън и стреля в ъгъла. За Челси това бе гол №1000 на "Стамфорд Бридж" в Премиър лийг.
В 16-ата минута гостите организираха добра атака, която завърши с изстрел на Чембърс от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Кепа.
Малко след средата на първото полувреме Азар изведе добре Жиру отляво. Французинът стреля от малък ъгъл, но Рико парира, след което се получи рикошет и топката излезе в аут. В 36-ата минута стражът на Фулъм отново се оказа последна пречка пред Жиру, който засече на близката греда центриране на Ковачич. Две минути преди почивката Рико за трети път отказа централния нападател на Челси, който по подобен начин засече отблизо ниско центриране на Аспиликуета. Жиру обаче отново не успя да преодолее испанеца.
Фулъм започна много добре второто полувреме. В 53-ата минута Рюдигер блокира остро центриране на Кристи, хвърляйки се на рискован шпагат пред собствената си врата. Токата премина в опасна близост до лявата греда. Малко след това Чембърс засече много добре с глава центриране на Сери от корнер. Кепа обаче реагира много добре и изби. Десетина минути след това Чембърс нанесе нов опасен удар. Този път от границата на наказателното поле. Стражът на Челси отново спаси.
В 73-тата минута Азар се пребори за една топка на границата на наказателното поле и стреля. Рико изби, а Мората, който замени Жиру, бе много неточен с добавката.
В 82-рата минута Челси уби интригата с втори гол. Азар, Педро и Рубен Лофтъс-Чийк разиграха много добре с къси подавания помежду си, след което резервата на лондончани стреля силно, отбелязвайки 50-ия си мач в Премиър лийг с гол - 2:0.

Челси вече има 31 точки - една повече от отбора на Тотнъм, който по-късно днес гостува на Арсенал. Фулъм остава на последно място с осем пункта.