Звездец ще зимува на върха в Група А от Висшата лига

Отборът на Звездец (Горна Малина) ще зимува на върха в група А от втората група на волейболното първенство при мъжете – Висшата лига. Тимът, воден от Иван Генков надигра като домакин Тетевен волей с 3:0 (25:13, 25:18, 25:21) в последния, седми кръг на първенството. Така волейболистите от Горна Малина приключиха полусезона като първенец, с шест победи, една загуба и 17 точки.

Петгймова загуба допусна  в този кръг Град (Белоградчик) който оглавяваше дълго време групата. Волейболистите на Град отстъпиха като гости на Ботев (Луковит) с 2:3 (29:27, 22:25 , 25:23, 12:25, 8:15) след повече от два часа бора. С това Белоградчик отбеляза втора загуба, като с пет победи и 16 точки завърши на втора позиция в класирането след приключване на първия полусезон. Със същия актив, пет победи, две загуби, но с 12 точки е тимът на Ботев (Луковит), който приключи на трето място в подреждането.

Волейболистите на Славия надиграха Ботев (Ихтиман) в столичната зала „Панайот Пондалов“ с 3:0 (25:16, 25:17 25:20) и завършиха с успех сезона. С това „белите“ са четвърти в таблицата, с четири победи, три загуби и 13 точки.

Петгеймова драма като за финал се разигра и в Ябланица, където местния Изгрев се наложи над Сливнишки герой (Сливница) с 3:2 гейма (25:23, 21:25, 15:25, 25:22, 16:14 ). Успехът е втори за Изгрев, който с пет загуби и 4 токи заема седмо място в класирането. Загубата пък е трета за състава от Сливница, който е на пета позиция с четири победи и 12 точки.

На последното седмо място е отборът на Ботев (Ихтиман) без успех и ас актив от 3 точки.

Всички резултати и класиране след есенния дял на група А вижте тук.