Ню Йорк победи Милуоки в истинско зрелище

Ню Йорк Никс победи като домакин Милуоки Бъкс със 136:134 след продължение в най-зрелищния мач от програмата в НБА тази нощ. Гостите от Милуоки имаха аванс от 14 точки в последната четвърт на редовното време, но младият тим на домакините не се предаде и успя да заличи солидния пасив, който имаше, за да вкара срещата в продължение и впоследствие да я спечели.

Най-интересният момент в мача обаче дойде още в първата четвърт, когато звездата на гостите Янис Антетокунбо опита да блокира забивка на Марио Хезоня. Опитът на гръцкия национал се оказа неуспешен и той падна на земята. Хезоня видя съперника си и доста неуважително реши да го прекрачи, с което повтори емблематичното действие на Алън Айвърсън срещу Тайрън Лу от финалите през 2001 година. Това беше и моментът, който даде крила на домакините в мача и цели четирима техни играчи завършиха мача с повече от 20 точки.

Еманюел Мудиай записа 28, новобранецът Кевин Нокс прибави рекордните в кариерата си 26, а Тим Хардауей и Дамиен Дотсън добавиха по 21 точки. За Милуоки Янис Антетокунбо бе най-полезен с 33 точки и 19 борби, 27 точки добави Ерик Бледсо, а с 22 остана Малкълм Брогдън.