Очаквайте: Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Пълен жребий за квалификациите за Евро 2020

В Дъблин се състоя церемонията по тегленето на жребия за квалификациите за Евро 2020, което този път ще се проведе на територията на 12 държави. Общо 55 участници бяха разпределени в 5 групи с по 6 отбора и 5 групи с по 5 тима. За финалите се класират първите два тима във всяка група.

Първенецът от последния шампионат на Стария континент Португалия се падна в сравнително лека група с Украйна, Сърбия, Литва и Люксембург. Германците не извадиха късмет, защото пак ще спорят с Холандия, както беше и в Лигата на нациите.

Световният шампион Франция има Исландия и Турция като най-сериозни опоненти. Сребърният медалист от Мондиала Хърватия пък ще играе с Уелс, Словакия, Унгария и Азербайджан

Испанците ги очакват тежки изпитания срещу скандинавците от Швеция и Норвегия, както и сблъсък с Румъния, а италианците ще премерят сили с Босна и Херцеговина, Гърция, Финландия и др.

Англия се падна с България, Чехия, Черна гора и Косово.

Група "J": Италия, Босна и Херцеговина, Финландия, Гърция, Армения, Лихтенщайн

Съставът на отделните урни беше изготвен на базата на класирането в дебютното издание на Лигата на нациите. България зае второ място в групата си в Лига "С" и 29-о в общото класиране.

* Финалите на Евро 2020 ще се проведат на територията на 12 държави, но нито една от тях няма да се класира директно, а ще трябва да мине през квалификациите.

* Всички двубои в 11-те квалификационни групи ще се изиграят между март и ноември 2019 година. За финалите ще се класират първите два отбора във всяка група.

* Останалите 4 квоти за финалия турнир ще бъдат разиграни в плейофите през март 2020 година.