Кошмарната серия на Гарeт Бейл

Гарет Бейл определено не се намира във форма и не се нагърбва с ролята на лидер на Реал Мадрид след раздялата с Кристиано Роналдо. Снощи уелсецът още веднъж разочарова с представянето си, въпреки че кралският клуб победи Валенсия с 2:0. Бейл не успя да вкара гол беше заменен в 63-ата минута от Марко Асенсио.

Това беше десетият пореден мач в Ла Лига, в който бившият футболист на Тотнъм не се разписва. Статистиката е безпощадна: Бейл няма попадение в шампионатен мач в продължение на 793 минути. Това е най-дългата серия без гол на крилото, откакто премина в Реал през 2013 година.

За последно Бейл вкара в Ла Лига на 1 септември, когато "лос бланкос" разгромиха Леванте с 4:1.