Гълъбинов не игра при загуба на Специя (видео)

Специя стартира сезона с големи амбиции, но все повече изостава в класирането и не изглежда като отбор, способен да се бори за промоция. Без българския си нападател Андрей Гълъбинов тимът на Паскуале Марино загуби с 1:3 визитата си на Асколи и вече е на 12-о място в класирането.

Гълъбинов изобщо не беше в групата на гостите, които получиха гол още в 1-ата минута. Негов автор стана Матео Ардемани, а в самото начало на второто полувреме защитата на Специя отново сбърка и Микеле Кавион покачи на 2:0.

В 49-ата минута Никола Нинкович от Асколи беше изгонен, а Давид Окереке успя да върне едно попадение, но Специя не се възползва от така създалата се ситуация. Софиан Бидауи от гостите също получи червен картон в 68-ата минута, а в края Емануеле Падела заби и трети гол за Асколи.

В класирането начело е Палермо на Ивайло Чочев с 26 точки. Читадела, Пескара, Беневенто и Салернитана допълват Топ 6.