Хебър даде гейм на Дунав, но остава непобеден в Суперлигата

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) остават непобедени до момента в Суперлигата, след като записаха 7-а поредна победа. "Тигрите" от Пазарджик дадоха само гейм на Дунав (Русе) и ги надиграха с 3:1 (25:19, 21:25, 25:18, 25:23) в последния мач от 7-ия кръг, игран тази вечер в пълната зала "Васил Левски".

По този начин пазарджиклии продължават да са еднолични лидери във временното класиране след 7 победи от 7 мача и 21 точки. Дунав пък остава 9-и с 2 победи, 5 загуби и 7 точки, с колкото е и 10-ия Черно море, но с по-лоши показатели. В следващия 8-и кръг Хебър ще гостува на последния в таблицата Миньор (Перник), докато русенци са домакини именно на Черно море. Срещите са съответно в петък (7 декември) от 18,30 часа и в събота (8 декември) от 17,00 часа.

Домакините от Хебър поеха инициативата от самото начало на първия гейм и закономерно поведоха с 1:0 след 25:19. Във втората част, обаче, русенци тръгнаха силно и удържаха темпото до края, изравнявайки резултата в геймовете след 25:21 и вкарвайки интрига. В третия гейм момчетата на Атанас Петров си върнаха лидерството и без проблем стигнаха до 25:18. Четвъртата част бе доста оспорвана на моменти, като гостите от Дунав повеждаха няколко пъти, но не успяха да използват ситуацията и Хебър спечели след 25:23 и 3:1.

Най-полезни за Хебър бяха македонският национал Александър Ляфтов (1 блок, 50% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) и Брадли Гънтър (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака) със 17 и 16 точки за победата. За тима на Дунав опитният ветеран и капитан Костадин Стойков приключи със страхотните 27 точки (1 блок, 3 аса и 50% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успех.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ДУНАВ (РУСЕ) 3:1 (25:19, 21:25, 25:18, 25:23)