Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Слован с Божиков увеличи преднината си пред втория

Слован (Братислава) върви все по-уверено към титлата в Словакия. Грандът на местния футбол постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Тренчин и вече има аванс от 8 точки пред втория Дунайска стреда, който направи 2:2 с Жилина в дербито от 17-ия кръг.

Васил Божиков игра цял мач за Слован, а неговият тим не срещна никакви проблеми и още до средата на първото полувреме водеше с 2:0. Заснеженият терен не попречи на гостите, които веднага се хвърлиха в атака. В 7-ата минута Андраж Спорар се пребори със защитник на Тренчин, напредна и спокойно се разписа за 1:0. В 27-ата Марин Любибич беше изведен в наказателното поле и удвои преднината на Слован.
Шпорар направи няколко пропуска при този резултат, а интригата в 59-ата минута, когато Алексанър Чаврич подаде на Моха и той вкара на празна врата.

Слован няма загуба от началото на сезона, а като гост е безпощаден - 8 победи от 8 мача.