Карнобат се справи с Асеновец

Футболистите на Карнобат взеха ценни 3 точки в последното за годината домакинство. Възпитаниците на старши треньора Георги Калоянов спечелиха с 3:1 срещу Асеновец, в мач от XVII-ти кръг на Югоизточна Трета лига. До почивката карнобатлии реализираха един гол, а през втората част добавиха още две попадения, като получиха и едно в своята врата.

Представянето на Карнобат бе на повече от добро ниво, като може би само липсата на точен удар попречи да бъде отбелязан гол далеч преди 40-та минута, когато младата надежда Христо Каймакански протегна крак пред голлинията и засече центриране от корнер на Стойко Колев. В 65-та минута именно Стойко Колев записа името си сред голмайсторите, след като получи изгоден пас отляво от Ясен Тузаков, напредна и от сравнително малък ъгъл съумя да промуши топката във вратата на гостите от Асеновград за 2:0. 10 минути по-късно отново Ясен Тузаков се отчете с асистенция, когато даде изгоден пас на връхлитащия Георги Калоянов, който от своя страна с кинжален удар направи резултата класически. В 78-та минута гостите отбелязаха почетно попадение чрез Мирослав Радев.

В даденото от съдията 3 минутно продължение Димитър Петров пропусна на два пъти с глава да отбележи. С пропуски в срещата се отчете и Диманов. Гостите от Асеновец също стояха много добре на терена, като до последно се бориха мъжки и търсиха възможност да си тръгнат от Карнобат поне с точка. С извоюваните 3 точки Карнобат ще зимува на 14-то място с актив от 18 точки, докато Асеновец е последен, 18-ти, с 9 т.

КАРНОБАТ: Любомир Стефанов, Трендафил Момчилов, Милен Стоянов, Ясен Тузаков, Стоян Калпаклиев, Емил Димитров /63 – Радослав Иванов/, Христо Каймакански, Димитър Петров, Габриел Диманов /88 – Ивайло Стойчев/, Георги Калоянов, Стойко Колев /76 – Станислав Славов/

АСЕНОВЕЦ: Халил Мюмюн, Тодор Николов, Яшар Ферадов, Йоан Ангелов, Йордан Томов /46 – Васил Богданов/, Ариф Ферадов, Стоян Славков, Мирослав Радев, Олджай Алиев, Тодор Тодоров /69 – Ведат Кемил/, Йордан Жаров /70 – Марио Филипов/