Уест Хам сложи болезнен край на серията на Нюкасъл

Уест Хам победи с 3:0 Нюкасъл като гост, с което сложи край на серията от три поредни победи на "свраките". Хавиер Ернандес (11', 63') отбеляза два гола за успеха на лондончани, а Фелипе Андерсон (93') довърши домакините с гол в добавеното време.

Рафаел Бенитес бе направил само една корекция от двубоя с Бърнли преди седмица. Хавиер Манкийо замени Киърън Кларк в отбраната на "свраките". Аарън Кресуел, Робърт Снодграс, Марк Нобъл и Хавиер Ернандес започнаха за "чуковете". Андрю Каръл и Джак Уилшир останаха на пейката за началото.

Лондончани поведоха в резултата в 11-ата минута. Снодграс проби отдясно, след което центрира с левия крак към Ернандес. Мексиканецът засече от малкото наказателно поле - 0:1.

В 24-ата минута Арнаутович получи от Андерсон и премина покрай Дубраква, но ъгълът стана малък и австриецът не успя да завърши. Малко след това Нюкасъл имаше страхотна възможност да изравни. Сабалета изпусна Перес, който от пет метра стреля с глава, но над вратата.

В 28-ата минута отново Арнаутович бе на сантиметри от това да засече центриране на Кресуел отляво.

В добавеното време на първата част удар на Перес от границата наказателното поле премина встрани от вратата.

След почивката Уест Хам вкара още два гола. В 63-тата минута Чичарито, който пропусна две страхотни възможности преди това, се разписа за втори път днес. Арнаутович продължи с глава пас на Райс, Ернандес се оказа зад отбраната и с нисък удар стреля покрай Дубравка. В третата минута на добавеното време Андерсон увенча добрата си игра с гол. Бразилецът получи от Уилшир, преодоля Шер и стреля под Дубравка за крайното 0:3.

С успеха Уест Хам изпревари днешния си съперник и вече заема 13-о място с актив от 15 точки. Нюкасъл има три по-малко.