Гол след гол във Валядолид, шумна загуба за отбора на Роналдо (видео)

Отборът на Валядолид загуби с 2:4 при домакинството си на Леганес в двубой от 14-ия кръг на Примера дивисион. “Бяло-виолетовите”, чийто мажоритарен акционер е Феномена Роналдо, можеха да се изравнят по точки с Реал Мадрид, но вместо това претърпяха крах на “Хосе Сорийя”. Димитриос Сиовас (11), Оскар Родригес (42) и Гуидо Карийо (66 и 75) шамаросаха домакините. За Валядолид се разписаха Тони Суарес (50) и Енес Юнал (90+4).
Момчетата от “Бутарке” откриха в 11-ата минута, когато при корнер топката беше центрирана на първа греда и защитникът Сиовас се разписа с глава. В 42-ата защитата на домакините не успя да изчисти топката, последва удар към вратата, отразен от вратаря и добавка с плонж от Арнаис Родригес - 0:2.

Валядолид върна едно попадение в началото на второто полувреме. Начо Мартинес шутира мощно от 25 метра, топката се отби от гредата, а при добавката Тони Суарес наказа вратаря Иван Куеяр. В 66-ата публиката на “Сорийя” видя как домакините на практика сами лишиха двубоя от интрига. Вратарят Жорди Масип получи недобро подаване от свой съотборник, беше притиснат, замота се и допусна Карийо да го изпревари и с шпагат и да вкара за 1:3. Девет минути по-късно Карийо реализира нов гол, след като спечели въздушния дуел и се разписа с глава за 1:4. В 94-ата Енес Юнал все пак вкара още едно попадение за Пусела за крайното 2:4.