Чардафон отнесе Осъм за едно полувреме (видео)

Мъжкият хандбален отбор на Чардафон (Габрово) записа 3-а поредна победа в А РХГ и си гарантира 3-ото място във временното класиране след първия полусезон от шампионата. В зала "Орловец" габровският тим надигра състава на Осъм (Ловеч) с 37:25 (15:14) и прибави нови две точки към актива си.

Домакините изковаха категоричния си успех в началото на втората част. Първата премина в равностойна игра и завърши само с гол аванс за Чардафон – 15:14. Тимът от Ловеч поведе с 0:2 и 1:3, но "зелените" изравниха и след чудесни изпълнения на Петко Петков, на свой ред дръпнаха с два гола при 8:6. Серия от лековати грешки в нападение дадоха възможност на гостите от Осъм да организират бързи контраатаки, на върха на които най-често беше Преслав Станчев, и със серия от пет безответни попадения Осъм отново поведе – 12:9. В края на полувремето Чардафон подобри играта си в защита, Николай Цветков се намеси чудесно в няколко ситуации и домакините отново възстановиха равенството. С шестия си гол от началото на срещата Петков отново изведе домакините напред – 15:14, а Цветков отрази удар на Виктор Симеонов със сирената и запази минималния аванс на габровския тим на почивката.

Втората част започна с размяна на голове, след което Чардафон пое изцяло контрола върху играта. Ники Цветков беше блестящ в пореден мач и затвори вратата си. Това даде необходимата сигурност на съотборниците му и за състава на Осъм стана тежко. Домакините нанизаха седем безответни попадения в рамките на 6 минути, а малко по-късно направиха още една серия и разликата достигна 13 гола – 32:19. От там нататък хандбалистите на габровския тим се забавляваха на терена и играха за публиката, която видя няколко чудесни взаимодействия с пивота Марио Янчев. Натрупаната разлика даде възможност за ротации в състава и почти всички момчета записаха игрови минути. Отпускане в края позволи на тима от Ловеч за намали малко пасива до финалното 37:25.

Петко Петков беше най-резултатен за домакините от Чардафон с 10 точни попадения, Марио Янчев се разписа 9 пъти, 7 гола добави Димитър Петков. За Осъм 9 попадения реализира Преслав Станчев, а 5 Александър Бояджиев.

Последният мач за годината на Чардафон ще бъде 1/4-финала от турнира за Купата на България срещу Спартак“(Варна). Жребият отреди варненци да бъдат домакини на сблъсъка, който дава билет към финалната четворка на надпреварата. Двубоят ще се състои след две седмици, на 16-и декември (неделя).