Петър Занев и Енисей спечелиха точка срещу Ахмат (видео)

Отборите на Енисей и Ахмат завършиха наравно 1:1 в двубой от 16-ия кръг на руската Премиер лига. Българският защитник Петър Занев записа 90 минути за домакините от Енисей. Мачът се изигра при температура от минус 15 градуса.

Въпреки превеса на тима от Красноярск гостите от Грозни поведоха в резултата в 69-ата минута, когато Милад Мохамади центрира, никой не успя да играе с топката, което подлъга вратаря Давид Юрченко, и тя влезе в неговата мрежа. В 81-ата минута обаче домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Заурбек Плиев фаулира в наказателното поле Александър Зотов. Валерий Кичин се зае с изпълнението и го превърна в гол за крайното 1:1.

Въпреки спечелената точка, Енисей остава на последното 16-о място в класирането с едва 10. Ахмат е 10-и с 20 пункта.