Ман Сити се поизпоти на "Етихад", но дръпна с пет точки пред Ливърпул (видео)

Манчестър Сити постигна очаквана, но трудна победа с 3:1 над Борнемут на "Етихад Стейдиъм" в среща от 14-ия кръг на Премиър лийг. Така "гражданите" дръпнаха с пет точки пред Ливърпул, който утре се изправя срещу Евертън в мърсисайдско дерби на "Анфийлд". Бернардо Силва (16') даде аванс на домакините, а Калъм Уилсън (44') изравни непосредствено преди почивката. През второто полувреме Манчестър Сити реши всичко в своя полза с голове на Рахим Стърлинг (57') и Илкай Гюндоган (79').
Мениджърът на "гражданите" Джосеп Гуардиола бе направил пет промени в сравнение с двубоя от Шампионската лига. Данило, Николас Отаменди, Илкай Гюндоган, Бернардо Силва и Габриел Жезус започнаха. Давид Силва и Риад Марез бяха на скамейката за началото, а Серхио Агуеро остана извън групата за днес.
Люис Куук, Тайрън Мингс и Андрю Сърман стартираха за "черешките".
Още с първата си атака в мача домакините стигнаха до голово положение. Сане проби на скорост отляво и центрира остро по земя към близката греда. Бегович изби, след което успя бързо и да улови, преди Стърлинг да направи добавка.
В 16-ата минута "гражданите" поведоха. Зинченко отправи много добър пас от дълбочина, с който изведе Сане. Бегович излезе и спаси, но топката се озова на пътя на Бернардо Силва, който стреля през купа от играчи - 1:0.
Манчестър Сити продължи да контролира топката, но така и не създаде друго чисто положение, с което да удвои аванса си до почивката. В 39-ата минута гостите обаче създадоха такова. Кинг центрира отляво, а Уилсън успя да засече зад гърба на Лапорт. Едерсон все пак внимаваше и изби.
В 44-тата "черешките", които взеха инициативата в последните десетина минути на първото полувреме, стигнаха до изравнително попадение. Люис Куук намери Франсис отдясно. Последният центрира към Уилсън, който се извиси и засече с глава, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на Едерсон.
В 54-тата минута Стърлинг направи страхотен пробив, премина покрай петима противникови играчи, след което стреля и след рикошет в крака на бранител топката срещна гредата.
Три минути след това Стърлинг, който започна много силно второто полувреме, възстанови аванса на "гражданите". Той започна атаката, извеждайки Данило, чийто удар бе избит от Бегович, но английският национал направи добавка отблизо.
В 68-ата минута Фернандиньо пропусна да отбележи трети гол за домакините, след като получи от Жезус на далечната греда, но стреля встрани.
1/4 час преди края Борнемут пропусна много добра ситуация да изравни за втори път. Стив Куук изпълни за пореден път дълъг тъч, топката се отклони последователно от Данило и Даниълс, след което се озова в Уилсън, който опита да се обърне и да стреля отблизо, но ударът му бе блокиран.
В 79-ата минута Илкай Гюндоган сложи точка на спора. Сане и Давид Силва, който се появи в игра малко преди това, разиграха добре отляво, след което германецът намери Гюндоган, който не сгреши от границата на вратарското поле.
Ман Сити има вече 35 точки, докато Борнемут е осми с 15 по-малко.