Георги Братоев се завърна в игра, ЦСКА отнесе шампиона Нефтохимик в София (статистика)

Разпределителят на националния отбор на България Георги Братоев се завърна в игра, след както почти половин година се възстановяваше от контузия в глезена. Плеймейкърът се появи в игра във втория гейм при гостуването на шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) на ЦСКА в София.

“Червените” стигнаха до категорична победа с

3:0 (25:19, 25:22, 25:23)

в мач от 7-ия кръг, който се игра в столичната зала “В. Симов”.

16 ЦСКА - Нефтохимик 2010
Успехът бе 6-и от началото на сезона за “червените”, а шампионите от Бургас допуснаха трета загуба.
Шампионите стартираха по-добре в първата част и дръпнаха с 4 точки при 7:3. Отборът на ЦСКА обаче не само изравни играта, но и на свой ред поведе. "Червените" натиснаха съперника със сервис и след няколко добри начални удара на Венцислав Георгиев и Пламен Шекерджиев имаха преднина при 12:9, а по-късно и със 17:12, което бе достатъчно, за да спечелят първата част с 25:19.
Във втория гейм домакините бяха по-постоянни, докато бургазлии направиха повече грешки в ключовите моменти. ЦСКА имаше леко предимство почти през целия гейм от 2-3 точки и поведе с 2:0. В края на втория гейм в игра за Нефтохимик влезе Георги Братоев, който се възстановява от контузия и дори накуцваше на полето. “Червените” затвориха и втората част с 25:22.
Георги Братоев остана на игрището и в третата част. В началото геймът бе равностоен. В средата на частта домакините натрупаха добра преднина от 16:11, когато на сервис беше Владимир Станков. ЦСКА стигна до мачбол при 24:16, но волейболистите на Нефтохимик спасиха 7 мачбола, но в крайна сметка домакините спечелиха гейма с 25:23, а с това и мача с 3:0 гейма.

Венцислав Георгиев стана най-резултатен за ЦСКА с 19 точки (1 ас, 2 блока, 62% ефективност в атака). Симеон Александров добави още 11 точки (2 аса, 2 блока, 44% ефективност в атака, 23% перфектно и 41% позитивно посрещане). Христо Цветанов и Пламен Шекерджиев добавиха по още 10 точки.

Георги Петров стана най-резултатен за Нефтохимик с 12 точки (2 блока, 59% ефективност в атака, 26% перфектно и 57% позитивно посрещане).
След тази развръзка ЦСКА събра 18 точки в актива си, с колкото е и лидерът Хебър, но пазарджиклии са с мач по-малко. Нефтохимик крета четвърти със само 12 точки и допусна трета загуба в седем мача от началото на сезона във волейбола.

ЦСКА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)
ЦСКА:

Владимир Станков 1, Венцислав Георгиев 19, Симеон Александров 11, Пламен Шекерджиев 10, Христо Цветанов 10, Тодор Костов 9 - Мартин Божилов-либеро (Ивайло Стафанов, Валентин Пейчев-либеро)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
НЕФТОХИМИК:

Любомир Агонцев 1, Дмитрий Яковлев 7, Георги Петров 12, Савелий Поздняков 8, Илия Петков 6, Николай къртев 7 - Теодор Салпаров-либеро (Георги Братоев, Стоян Самунев 1, Петър Христов 8)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.

Първенство на България по волейбол при мъжете, мачове от седмия кръг:

ЦСКА - Нефтохимик 2010 (Бургас) - 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)

по-късно днес:
Дея спорт (Бургас) - Левски - 18.00
Хебър - Дунав (Русе) - 18.30

от петък:
Монтана - Пирин Разлог - 3:2 (23:25, 25:21, 17:25, 25:17, 15:7)
Черно море - Марек Юнион-Ивкони - 3:1 (25:20, 25:23, 22:25, 25:9)
Миньор (Перник) - Добруджа 07 - 0:3 (19:25, 13:25, 18:25)

10. Черно море 7 2 5 9:17 7
11. Миньор 7 1 6 5:18 3
12. Дея спорт Бургас 6 1 5 4:17 2
СНИМКИ: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG