Уестбруук и Оклахома се справиха лесно с Атланта

Ръсел Уестбруук беше близо до "трипъл-дабъл" при победата на Оклахома Сити над Атланта Хоукс със 124:109 точки в мач от редовния сезон в първенството на НБА. Уестбруук завърши с 23 точки, 10 асистенции и 9 борби. Алекс Абринес добави 21 точки (7 тройки), Пол Джоржд записа 10 точки, а Денис Шрьодер - 18 за победителите.

Играчите на Оклахома Сити вкараха 18 тройки в мача. Джон Колинс и Алекс Лен реализираха по 19 точки за Атланта, а с 15 завърши Таурон Принс. Домакините поеха контрол върху мача още във втората четвърт, а на почивката имаха аванс от 66:46.

Мемфис победи Бруклин със 131:125 точки след две продължения. Майк Конли вкара 13 от 14-те точки за Мемфис във второто продължение и завърши с "дабъл-дабъл" - 37 точки и 10 борби. Новобранецът Джарън Джаксън Джуниър реализира рекордните в кариерата си 36 точки за победителите.

Редовното време завърши 111:111, а след първото продължение отново имаше равенство - 117:117. Марк Гасол се отличи с 15 точки и 15 борби, а Мемфис прекъсна серията си от три поредни загуби. Д'Анджело Ръсел вкара 26 точки за Бруклин, а ДеМар Каръл добави 21 точки и 12 борби.