Сърбия започна с победа участието си на европейското първенство по хандбал за жени във Франция.
Сръбкините победиха Полша с 33:26 (13:14) в първия кръг в група "А" и записаха най-резултатния си успех на континентален шампионат. Предишната им най-резултатна среща е 28:24 срещу Чехия пред родна публика през 2012 година.

Полша допусна седмо поредно поражение на европейски първенства, а последната им победа е едва през 2014 година.

Катарина Крпеж Слезак реализира 11 гола за Сърбия.
За Полша 6 гола отбеляза Каролина Кудлач-Глок.

Дания спечели драматично скандинавското дерби в група "А" срещу Швеция с 30:29 (15:16).
Сандра Тофт спаси дузпа след 60 минути игра, а Мете Транборг вкара седем гола за тима на Дания, който остана четвърти на Евро 2016.

Трине Йостергаард вкара за 30:29 пет секунди преди края, но Анте Мете Хансен спря непозволено Ямина Робъртс. Хансен получи червен картон, а Натали Хагман се нагърби да вкарва дузпата. Сандра Тофт обаче спаси и Дания стигна до успеха.
Хагман беше най-резултатна за Швеция със 7 гола.

В група "Б" Черна гора победи Словения с 36:32 (18:12).
Това беше най-резултатната победа за черногорките след предишното постижение от 34 гола срещу Норвегия на финала на евро 2012, когато те спечелиха титлата.
Йованка Радичевич отбеляза 7 гола за победителките.
За Словения се отличи Ана Грос с 8 попадения.